Onkologia

Poradnia Onkologiczna w Old Town Clinic powstała z myślą o pacjentach onkologicznych, którzy lubią wiedzieć więcej o swojej chorobie, chcą uczestniczyć w procesie leczenia i w pełni korzystać z najnowszych osiągnięć medycyny.

Poradnia Onkologiczna prowadzona jest przez dr n. med. Jacka Calika starszego asystenta na Oddziale Onkologii Klinicznej Dolnośląskiego Centrum Onkologii. Współpracujemy w ramach Poradni Onkologicznej z najlepszymi specjalistami z dziedziny chirurgii, onkologii klinicznej, radioterapii i hematologii.
W Old Town Clinic prowadzimy szeroko pojętą diagnostykę, leczenie i kontrolę w obserwacji po leczeniu większości nowotworów.

Zdajemy sobie sprawę, że w Poradni Onkologicznej,w której się leczysz lub kontrolujesz nie zawsze jest czas porozmawiać. Wiemy, że w natłoku pracy Twój lekarz nie zawsze może poświęcić Ci tyle czasu, ile potrzebujesz. Często zdarza się, że nie masz swojego lekarza prowadzącego, gdyż rotacja lekarzy w poradniach jest bardzo duża.

Przyjdź do nas my mamy dla czas dla Ciebie. Nie musimy się spieszyć. Zawsze możesz ze specjalistą w danej dziedzinie przedyskutować dotychczasowe leczenie, zasięgnąć informacji, co do innych możliwości terapeutycznych, metod diagnostycznych. Pomożemy Ci znaleźć nowe możliwości terapeutyczne np. w ramach badań klinicznych w ośrodkach onkologicznych w całej Polsce i na świecie albo w innym ośrodku w Twoim mieście.

Zdajemy sobie sprawę, że temat leczenia Twojej choroby nie jest łatwy. Każdy lekarz może widzieć dany problem nieco inaczej, a w rezultacie masz wątpliwości czy zostało już wszystko zrobione, co było możliwe i czy w rezultacie jesteś dobrze leczony. Razem jesteśmy w stanie przejść z Tobą ta trudna drogą wskazując Ci odpowiedni kierunek.

Drugim działem naszej działalności jest diagnostyka skóry – ocena zmian barwnikowych oraz niebarwnikowych oraz leczenie nowotworów skóry.

Dr n med. Jacek Calik od lat specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu nowotworów skóry.
Od ok 8 lat Prowadzi w DOLMEDZIE pracownię wideodermatsokopową zajmującą się wczesną diagnostyką chorób skóry a w Dolnośląskim Centrum Onkologii prowadzi leczenie nowotworów skóry przy użyciu nowoczesnych metod m.in. chemioterapii, leczenia molekularnego czy immunoterapii.

Naszym zadaniem jest przede wszystkim profilaktyka nowotworów. Prowadzimy badania dermatoskopowe z cyfrową archiwizacją, co obecnie jest najlepszą metodą prewencji nowotworów skóry.

W gabinecie zabiegowym naszej kliniki wykonujemy zabiegi usunięcia chirurgicznego zmian skórnych, wykonujemy również biopsje diagnostyczne.
Współpracujemy z doświadczonym Patomorfologiem jakim jest Prof. Andrzej Wojnar.
U nas zabiegi są przeprowadzone sprawnie, zgodnie z najlepszą praktyką onkologiczną i w ciągu kilku dni masz już wiarygodny wynik histopatologiczny. Nie musisz kilka tygodni czekać na zabieg potem następne kolejnych kilka tygodni na wynik histopatologiczny. Szybka diagnostyka skraca drogę do wyleczenia. A Twoje zdrowie jest przecież najważniejsze.

Lokalizacja

ul. Wszystkich Świętych 2a

50-136 Wrocław

Kontakt

Rejestracja:

+48 516 222 516, +48 516 221 516

rejestracja@oldtownclinic.pl