20 MHz HIFU już w Old Town Clinic

Miło nam poinformować, iż w Old Town Clinic mamy na wyposażeniu pierwsze w Polsce i szóste na świecie urządzenie medyczne HIFU do nieoperacyjnego usuwania zmian skórnych przy pomocy ultradźwięków.

Dysponujemy czterema głowicami, które umożliwiają usuwanie zmian zlokalizowanych na różnych głębokościach skóry: 0,8 mm, 1,3 mm, 1,8 mm oraz 2,3 mm.

Urządzenie jest niezwykle precyzyjne i skuteczne. Oprócz usuwania brodawek łojotokowych, naczyniaków i włókniaków, skutecznie usuwa także kolorowy tatuaż (min. zielony, czerwony), co nie jest możliwe przy pomocy laseroterapii.

Zabiegi HIFU w przeciwieństwie do laseroterapii wykonuje się jednorazowo, a podczas usuwania nie generuje się wysoka temperatura, co dodatkowo poprawia gojenie się skóry po zabiegu. Zabieg HIFU jest znacznie mniej bolesny niż alternatywne metody i dzięki temu nie wymaga znieczulenia.

HIFU w znakomitej większości przypadków nie pozostawia blizn. Przy usuwaniu zmian głębokich jak np. tatuaż, może wystąpić nieznaczne odbarwienie skóry.

Ultradźwięki w medycynie są powszechnie stosowane zarówno w onkologii jak i medycynie kosmetycznej. Znane są metody usuwania przy pomocy HIFU nowotworów prostaty, guzów mózgu oraz piersi.

Urządzenie Firmy Toosonix jest pierwszym urządzeniem medycznym zarejestrowanym do zabiegów na skórze.

Cena zabiegu wynosi od 100 zł do 400 zł i uzależniona jest od ilości i rozległości zmiany. Kwalifikacja do zabiegu HIFU możliwa jest jedynie podczas konsultacji w Old Town Clinic.

dr Calik z dr Tomaszem Zawadą z Danii – twórcą urządzenia

dr Monika Migdał podczas usuwania zmiany na twarzy pacjenta ultradźwiękami o wysokiej częstotliwości

Old Town Clinic Stomatologia

ul. Wszystkich Świętych 2a

50-136 Wrocław

+48 516 201 516

Old Town Clinic

ul. Świętego Mikołaja 59-60 lok. 25

50-127 Wrocław

+48 516 222 516, +48 516 222 313

Rejestracja czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 20:00.

rejestracja@oldtownclinic.pl